PadangosRatlankiaiAkumuliatoriaiTepalaiElektra ir elektronika, GPS/GPS imtuvaiAutomobilių dalysTurizmo prekės

Naudinga informacija

VARIKLINĖ ALYVA


  Tam, kad jūsų automobilio variklis tinkamai dirbtų, gyvybiškai svarbu užpildyti jį švaria, šviežia alyva.
Jūsų automobilyje naudojama alyva yra sudaryta iš dviejų pagrindinių sudėtinių dalių - bazinės alyvos ir priedų. Bazinė alyva atlieka pagrindinę variklinės alyvos funkciją - sutepa judamas variklio dalis ir apsaugo jas nuo trinties sukeliamo dilimo ir nusidėvėjimo. Priedai suteikia papildomą variklio apsaugą, neleisdami pablogėti alyvos savybėms, kai variklis dirba ekstremaliomis temperatūros sąlygomis.
Bazinė alyva gaminama iš žaliavinės naftos (natūralios naftos, išgaunamos iš žemės gelmių). Tam, kad taptų bazine alyva, tinkama variklinei alyvai gaminti, žaliavinė nafta turi praeiti įvarius rafinavimo procesus. Reikia pašalinti tokius nepageidautinus komponentus, kaip vaškas, sieros ir azoto junginiai.
Pirmiausiai, žaliavinė nafta vakuuminio distiliavimo būdu suskirstoma į įvairias frakcijas arba klampumo kategorijas, ir toliau perdirbama.

VARIKLINĖS ALYVOS FUNKCIJOS:

■ Aušinimas: tepalas turi veikti kaip judančių dalių aušinimo skystis.
■ Valymas: degimas yra nešvarus procesas, tepalas turi išlaikyti variklį švarų .
■ Dalelių atskirimas: variklio darbo metu į tepalą patenka daug nešvarumų, tepalas turi atskirti šias daleles, kad jos neužkimštų filtrų, žarnelių ir pan.
■ Apsauga: tepalas turi apsaugoti variklį nuo dilimo, korozijos.
■ Sandarinimas - tepalas stūmoklio žiedo zonoje turi suformuoti veiksmingą sandarinimą.

Sintetinė arba mineralinė variklinė alyva?

   Variklio alyvos klampumas išreiškiamas naudojant klasifikavimo pagal SAE (Society of Automotive Engineers).
Kaitinama alyva skystėja, o šaldoma - tirštėja. Monoklasės alyva yra tokia, kurios klampumas tinka tik aukštai, arba tik žemai temperatūrai. Mažo klampumo alyva skirta naudoti žiemą („skysta alyva"), o didelio klampumo alyva - vasarą („tiršta alyva").
Multiklasės alyva atitinka klampumo reikalavimus ir esant aukštai, ir žemai temperatūrai vienu metu. Multiklasės alyvas lengva atpažinti pagal dvigubą jų klampumo žymėjimą (t.y. 10W-30, kur 10W yra klampumas žemoje temperatūroje, arba žiemą, o 30 yra klampumo aukštoje temperatūroje žymėjimas. Šis paskutinysis skaičius nurodo klampumą 100°C temperatūroje.).Atgal.
Prisijungimas
Klientų aptarnavimas Krepšelis (0) Prekių palyginimas (0) Naudinga informacija Partneriai Naujienos