PadangosRatlankiaiAkumuliatoriaiTepalaiElektra ir elektronika, GPS/GPS imtuvaiAutomobilių dalysTurizmo prekės

Naudinga informacija

Padangų žymėjimas, markiravimas


Markiravimas

Dėmesio: Stenkitės pasirinkti padangas pagal automobilio gamintojo rekomendacijas. Netaisyklingas padangų parinkimas gali sukelti neigiamus rezultatus. Padangos gali trintis į sparną arba posparnį, taip pat ir į kitas kėbulo arba pakabos dalis. Gali pablogėti automobilio valdomumas ir padidėti apkrova automobilio pakabai ir transmisijai. Taigi, jei nesate tikri ar teisingai parinkote padangas, maloniai prašome kreiptis į mus.

Gamintojas
- Tai yra įmonės - padangų gamintojos pavadinimas.
Padangos modelio pavadinimas - visų pirma nurodo tam tikro protektoriaus rašto pavadinimą, taip pat atspindi įvairius gamybos ir technologinius ypatumus, kurie atskiria tam tikrą padangą nuo kitų padangų. Kiekvienas gamintojas naudoja savo sistemos kodus, todėl tos pačios raidės, numeriai, modeliai ir indeksai pas skirtingus gamintojus gali reikšti visiškai skirtingas padangas.

Pasirenkant naujas padangas, visų pirma reikia vadovautis pagal matmenį. Dažniausiai, dideliu šriftu jį nesunkiai galime rasti ant padangos šonino.
205/55R16 91V
205
- padangos plotis, matuojamas milimetrais.
55 - aukščio koeficientas - yra aukščio ir pločio santykis, %. 55 reiškia, kad aukštis lygus 55% padangos pločio.
Padangos, kuriose nėra nurodytas aukščio koeficentas, pavyzdžiui 185 R14 C 102Q yra vadinamos pilno aukščio padangomis. Aukščio ir pločio santykis yra lygus 80%.
R - konstrukcija. Žymimos radialinės padangos.
16 - ratlankio diametras. Tai aukštis, coliais (25,4mm.) nuo vieno krašto iki kito.
91 - apkrovos indeksas (615kg), tai yra sąlyginis rodiklis, kuris nurodo didžiausią leistiną padangos apkrovą. Jei svorio indeksas yra iš dviejų skaičių, pvz. 104/100 (sutinkama komercinio ir krovininio transporto padangose), tai reiškia, kad pirmas skaičius parodo svorio indeksą viengubiems ratams, antras - dvigubiems.
V - greičio indeksas - rodo maksimalų leistiną greitį, kuriuo galima važiuoti su ta padanga. V reiškia, kad su šia padanga galima važiuoti iki 240 km per valandą greičiu.
Žymėjimas "ZR" rodo kad, padangą galima ekspluatuoti virš 240 km/val. Didinant greitį kas 10 km/val., priklausomai nuo greičio indekso, procentaliai mažinama apkrovos indekso reikšmė. V - 3%, W - 5%, Y - 5%.
Egzistuoja du markiravimo tipai, naudojami Amerikoje. Pirmas yra labai panašus į Europos markiravimą, tik preš dydį rašoma raidė "P" (Passanger - lengviesiems automobiliams) ar "LT" (Light Truck - komerciniam transportui (mikroautobusai, nedideli sunkvežimiai)). Pavyzdžiui: P 195/60 R 14 arba LT235/75 R 15.
Ir kitas markiravimas, kuris iš esmės skiriasi nuo Europos.
Pavyzdžiui: 31х10.5 R15
31 - Išorinis (pilnas) padangos diametras
10,5 - Padangos plotis, coliais
R - Radialinė padanga (karkaso konstrukcija)
15 - Vidinis padangos (ratlankio) diametras.
Krovininių padangų markiravimas:
10.00R20 146/143K
10 - padangos plotis, coliais, 20 - vidinis padangos (ratlankio) diametras, R - radialinė padanga (karkaso konstrukcija), 146/143 - apkrovos indeksas, K - greičio indeksas.
Komerciniam transportui (mikroautobusai, nedideli sunkvežimiai) gaminamos specialios pastiprintos padangos su aukštu svorio indeksu. Priklausomai nuo svorio indekso, jos žymimos "RF" (REINFORCED) "C" (CARGO) raidėmis.
M & S (Mud + Snow - purvas plius sniegas). Tai reiškia, kad šios padangos yra sukurtos ekspluatuoti kaip žiemą taip ir ištisus metus.
All Season - padangos skirtos naudoti ištisus metus.
Rotation - kryptinė padanga, kurios kryptį nurodo rodyklė ant padangos šono.
Outside ir Inside arba (Side Facing Out ir Side Facing Inwards) - Asimetrinės padangos, kurias montuojant ant disko reikia griežtai laikytis taisyklės. Antraštė Outside (išorinė pusė) turi būti automobilio išorėje, o Inside (vidinė pusė) - viduje.
Left ir Right - tai reiškia, kad ratai su šio modelio padangomis turi būti montuojamos automobilio kairėje Left ir dešinėje Right pusėje.
Tubeless - Bekamerinė padanga.
Tube Type - Kamerinė padanga.
MAX PRESSURE - Maksimalus leistinas slėgis kPa. Kilopaskaliais ir svarais į kvadratinį colį (pavyzdžiui, 3,0 KPS (44psi), 1psi = 0,0069 MPa).
MAX LOAD - Didžiausia padangos apkrova. Kai kurie gamintojai žymi kilogramais arba svarais.
PR (PLY RATING) - karkaso stiprumas, sąlygiškai rodantis sluoksnių normą (trumpas karkaso konstrukcijos aprašymas)
Tread ir Sidewall - informacija apie karkaso sluoksnius ir kordo medžiagas.
TWI - Tread wear indicator - Protektoriaus nusidėvėjimo indikatorius - ženklinimas ant padangos šoninės sienelės - parodo indikatoriaus buvimo vietą protektoriuje. Taigi, jei protektorius sudilo iki indikatoriaus - padangą būtina keisti.
TREADWEAR - Nusidivejimo koeficientas.
TRACTION - sukibimo koeficientas, turi reikšmes A, B, C. Padangos su koeficientu A turi didžiausią sukibimą.
TEMPERATURE - temperatūros koeficientas, apibūdinantis padangos atsparumą temperatūrai. Kaip ir sukibimo koeficientas yra suskirstytas į tris kategorijas: A, B, C.
Raidė "E" ant padangos šono, apsupta dviem skaičiais, reiškia, jog padanga yra patikrinta ir atitinka Europos saugumo standartus.
DOT - Reiškia, kad padanga atitinka visus JAV Transporto departamento (DOT) galiojančius saugumo standartus. Greta jo yra nurodytas padangos identifikacinis arba serijos numeris.
UTQG - UTQG yra Vieningas padangų kokybės įvertinimas (Uniform Tire Quality Grading). Tai yra padangų kokybės įvertinimo sistema, kurią sukūrė JAV Transporto departamentas (DOT)
Pagaminimo data - Nurodoma skaičiais iš vienos padangos puses. Pirmieji du parodo padangos pagaminimo savaitę, kti du - metus.
MADE IN - Šalis gamintoja.
DA (antspaudas) - nedideli gamybiniai defektai, netrukdantys įprastinei eksploatacijai.

 Atgal.
Prisijungimas
Klientų aptarnavimas Krepšelis (0) Prekių palyginimas (0) Naudinga informacija Partneriai Naujienos